Home / Спорт / Григор Димитров най-накрая победи

Григор Димитров най-накрая победи

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров прекъсна серията си от шест поредни загуби. Хасковлията най-накрая намери пътя към победата, макар и в демонстративен двубой срещу белгиеца Давид Гофен – 6:3, 6:7 (4), 12:10.

Мачът бе част от неофициалния турнир на трева „The Boodles“ в британската столица Лондон.

Въпреки лошата форма в която се намира, Димитров показа изненадващо добра игра и напълно заслужено се поздрави с успеха. Българинът надделя в първия сет, но изпусна да „довърши“ съперника си във втория, отстъпвайки в тайбрек. Все пак хасковлията измъкна последвалия решителен гейм с 12:10 точки.

Това е втора победа от два мача за Димитров срещу световния номер 11.

Източник: fakti.bg