Home / Спорт / Германия е на полуфинал, след като излъга Италия след дузпи

Германия е на полуфинал, след като излъга Италия след дузпи

660_8446e3544993022286b68c47effa73bf

Хектор донесе успеха за немците, правейки Буфон безпомощен в решаващия удар от бялата точка

Германия е на полуфинал, след като излъга Италия при дузпите. Двубоят завърши 1:1 в редовното време от четвъртфиналите на Европейското първенство във Франция.

Сами Кедира получи контузия в самото начало на мача. Халфът разтегна мускул на бедрото и бе сменен принудително в 16-ата минута от Бастиан Швайнщайгер. Швайнщайгер изравни Мирослав Клозе по брой мачове за Германия на европейски и световни финали с 37 срещи.

Германия отбеляза гол в 28-ата минута, но попадението правилно не бе зачетено заради нарушение на Бастиан Швайнщайгер срещу Матиа Де Шилио. Матс Хумелс центрира в наказателното поле на Италия, където Бастиан Швайнщайгер стреля с глава и изпрати топката във вратата на Джанлуиджи Буфон, но бе маркирано нарушение на халфа срещу Матиа Де Шилио.

Йосуа Кимих центрира в наказателното поле на Италия в 41-ата минута, след което Марио Гомес стреля с глава, но над напречната греда в аут. Две минути по-късно Бастиан Швайнщайгер стреля много неточно, Тони Кроос отклони към Томас Мюлер, който стреля слаби и Джанлуиджи Буфон спаси.

Италия изпусна невероятна възможност да поведе в резултата в 44-ата минута, когато Емануеле Джакерини настигна топката до аут линията, след което я върна към Стефано Стураро, а той стреля, но се получи рикошет и топката излезе в корнер.

Германия започна силно второто полувреме. В 53-ата минута Марио Гомес подаде към Томас Мюлер, който отправи много плътен удар, но Алесандро Флоренци изби топката в корнер малко пред гол линията. Минута по-късно се откри добра възможност пред Джером Боатенг, който стреля, но над напречната греда в аут.

Матиа Де Шилио получи жълт картон в 58-ата минута за много грубо нарушение срещу Йосуа Кимих.

Германия поведе в 65-ата минута, когато Марио Гомес подаде към Йонас Хектор, който продължи към Месут Йозил, а той отблизо не пропусна да се разпише 1:0.

Бундестима можеше да предреши изхода от мача в 68-ата минута, когато Месут Йозил пусна перфектен извеждащ пас към Марио Гомес, който изскочи сам срещу Джанлуиджи Буфон и стреля с пета, но вратарят на Италия успя да спаси и да избие в корнер.

Матиа Де Шилио центрира в наказателното поле на Германия в 74-ата минута, където Грациано Пеле стреля, но над напречната греда в аут.

Съдията Виктор Касай свири дузпа за Италия в 77-ата минута. Алесандро Флоренци центрира в наказателното поле на Германия, където Джорджо Киелини игра с глава, а след това Джером Боатенг спря топката с ръка и съдията посочи бялата точка. Италия изравни резултата в 78-ата минута, когато Леонардо Бонучи изпрати топката в левия ъгъл на вратата на Мануел Нойер, който хвана посоката, но не успя да спаси – 1:1.

Матиа Де Шилио направи добър рейд в 89-ата минута, който завърши с удар, но топката премина встрани от десния стълб на вратата на Мануел Нойер.

Така на полуфинала тимът на Йоги Льов ще срещне победителя от мача Франция – Исландия.